Mönchengladbach: Tak Borussia chce dołączyć do Ligi Mistrzów

źródło: własne | MK; autor: michał

Mönchengladbach: Tak Borussia chce dołączyć do Ligi Mistrzów W drugiej połowie 2018 roku przy stadionie ma być 4-gwiazdkowy hotel, a do 2036 roku wszystkie obiekty klubu będą spłacone. Borussia M-gladbach notuje rekordowe zyski i zamierza wejść na dłużej do Ligi Mistrzów.

Reklama

O planach budowy hotelu przy Borussia Park pisaliśmy już w zeszłym roku. Dziś ta wizja nabrała znacznie bardziej realnego kształtu, choćby dzięki wynikom finansowym klubu. Borussia zanotowała rekordowy zysk aż 21 mln € (90 mln zł), o czym klub poinformował podczas zgromadzenia akcjonariuszy. To drugi rekordowy rok z rzędu, a obroty wzrosły ze 130 do ponad 160 mln €.

Podczas tego samego zebrania pojawiły się konkrety na temat inwestycji w infrastrukturę. Tego lata klub zbuduje wielki ogródek piwny dla kibiców za jedną z bramek. Kulminacją będzie jednak przyszły rok i nowy hotel przy stadionie.

Budynek połączony z trybuną główną ma otrzymać pozwolenie na budowę jeszcze w tym roku, dzięki czemu inwestycja powinna ruszyć wcześnie w 2017 i będzie ukończona w drugiej połowie 2018 roku.

Borussia nie będzie większościowym udziałowcem hotelu. Klub będzie miał 40% akcji, podczas gdy operatorem zostanie Lindner Hotels & Resorts (60%). Czterogwiazdkowy hotel będzie miał 6 pięter i zaoferuje 131 pokoi. Na parterze znajdzie się miejsce dla nowego muzeum i wielkiego sklepu klubowego Borussii.

Co istotne dla kibiców, Borussia zamierza prowadzić swoje projekty w odpowiedzialny sposób, by wszystkie inwestycje (w stadion, centrum treningowe, internat) były spłacone do 2036 roku, a budżety w każdym sezonie były zbilansowane.

Borussia Park

Borussia Park

Borussia Park

Borussia Park

Borussia Park

Reklama