Minneapolis: Milan i Chelsea otworzą U.S. Bank Stadium

źródło: własne | MK

Minneapolis: Milan i Chelsea otworzą U.S. Bank Stadium Podczas gdy budowa jest dosłownie na ostatniej prostej, znamy już pierwsze imprezy, które odbędą się na U.S. Bank Stadium. I choć to stadion do futbolu amerykańskiego, otworzą go piłkarze.

Reklama

U.S. Bank Stadium w Minneapolis będzie jednym z najciekawszych stadionów otwartych w 2016 roku. Terminy są już pewne, ponieważ do wykonania zostało mniej niż 5% prac (wartych ok. 40 mln $), głównie wykończeniowych i instalacyjnych. Zakończyła się instalacja 66,2 tys. krzesełek oraz wielkich telebimów, postępuje dekorowanie szatni.

US Bank Stadium

Jednocześnie poznaliśmy już pierwsze imprezy, które w 2016 odbędą się na U.S. Bank Stadium. Trochę zaskakująco, ani futbol amerykański, ani baseball nie otrzymają zaszczytu inauguracji wartej 1,076 mld $ areny. Meczem otwarcia będzie pojedynek AC Milan – Chelsea FC w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup.

Mecz odbędzie się 3 sierpnia 2016, zaledwie kilkanaście dni po oficjalnym oddaniu stadionu do użytku. Wcześniej kibice i mieszkańcy otrzymają możliwość wizyty na prawie gotowym stadionie w weekend 23-24 lipca.

Pierwszy mecz gospodarzy obiektu, Minnesota Vikings, odbędzie się dopiero 28 sierpnia. Będzie nim sparing przed właściwym sezonem NFL przeciwko San Diego Chargers. Nawet koncerty zaplanowano wcześniej – 19 sierpnia zagra gwiazda country Luke Bryan, a dzień później Metallica.

US Bank Stadium

US Bank Stadium

Reklama