Knurów: Wykonawca pierwszego etapu do końca kwietnia

źródło: MiastoKnurow.pl; autor: michał

Knurów: Wykonawca pierwszego etapu do końca kwietnia Oferty otwarte, ale magistrat ma jeszcze pytania do oferentów. Dlatego wykonawcę pierwszego etapu przebudowy knurowskiego stadionu poznamy pod koniec miesiąca.

Reklama

Aż siedem firm złożyło oferty w przetargu na pierwszy etap budowy nowego stadionu w Knurowie. Najniższą złożyła Skanska, dając 72 miesiące gwarancji za prace warte 1,247 mln zł. Najdroższa oferta wpłynęła od gdańskiego Elbudu i jako jedyna przekracza 2 miliony.

Stadion w Knurowie

Knurowski MOSiR nie może jeszcze podjąć decyzji, są pewne pytania dotyczące oferentów. – Co do niektórych wykonawców mamy zapytania oraz oczekujemy na wyjaśnienia pewnych kwestii. Szacujemy, że procedura sprawdzająca oraz wyjaśniająca potrwa do 20 kwietnia, chyba że nastąpią komplikacje, wtedy może się przedłużyć – relacjonuje kierownik Waldemar Kośmider.

Wybór wykonawcy planowany jest w związku z tym na koniec kwietnia. Przypomnijmy, że pod koniec 2015 roku ruszyła rozbiórka stadionu, na którym kilka miesięcy wcześniej doszło do tragedii. W pierwszym etapie ma powstać skromna trybuna dla 360 osób i – przede wszystkim – infrastruktura wokół boiska, w tym ogrodzenia i odwodnienie. Całkowita pojemność stadionu po przebudowie powinna wynieść 900 miejsc.

Reklama