Holandia: Kolejny stadion Euro 2000 się zmniejszy

źródło: własne | MK; autor: michał

Holandia: Kolejny stadion Euro 2000 się zmniejszy Władze Vitesse Arnhem zdecydowały o obniżeniu pojemności Gelredome. Klub od lat nie jest w stanie zapełnić stadionu, na którym odbywały się mecze Euro 2000.

Reklama

Po zakończeniu sezonu Eredivisie 2015/16 dojdzie do zmniejszenia pojemności Gelredome w holenderskim Arnhem. Zamiast aktualnych 25,5 tys. miejsc stadion będzie mógł przyjąć 21 248 widzów. Wyłączone z użytku zostaną ostatnie rzędy.

Powodem jest zdecydowanie niezadowalająca frekwencja na meczach Vitesse. Od otwarcia stadionu w 1998 widownia utrzymywała się na poziomie 23-25 tys. przez pięć sezonów, ale później znacznie spadła. Od 2004 tylko raz udało się dobić do poziomu 20 tys. osób co mecz, a aktualnie Vitesse gromadzi ok. 16 650 widzów.

Gelredome

Zamknięcie ostatnich rzędów spowoduje, że kibice będą skupieni we wcześniejszych rzędach i uda się zminimalizować wrażenie pustych sektorów. Gelredome będzie drugim po Charleroi gospodarzem Euro 2000, gdzie stadion straci na pojemności.

Nowe nazwy trybun

Od 2013 roku trybuna południowa nosi imię Theo Bosa, zawodnika i trenera Vitesse. Teraz trzy pozostałe również otrzymają patronów. Na zachodzie sektory przyjmą imię Justa Göbela, bramkarza z lat 1910-1922. Na północy patronem jest Edward Sturing, piłkarz i trener związany z Vitesse od 23 lat. Kibice mogą jeszcze głosować na patrona wschodniej trybuny. Tu kandydatami są Charly Bosveld, John van den Brom, Dejan Curovic, Nikos Machlas oraz Bennie i Nicky Hofs. Faworytem wydaje się ten pierwszy.

Reklama