Chorzów: Projekt stadionu przy Cichej do końca roku

źródło: PropertyDesign.pl; autor: michał

Chorzów: Projekt stadionu przy Cichej do końca roku W pracowni PiG Architekci liczą, że uda się zakończyć prace projektowe do końca 2016 roku. To układ korzystny dla miasta, które i tak w tym roku nie ma już pieniędzy na rozpoczęcie budowy.

Reklama

Pierwotnie zwycięzcy konkursu architektonicznego, biuro PiG Architekci, mieli otrzymać pół roku na opracowanie pełnej dokumentacji projektowej Stadionu Miejskiego w Chorzowie. Później umowę przedłużono do 14 miesięcy. Zgodnie z planem projekt ma być gotowy w tym roku i najpewniej tak będzie.

Najpierw wygraliśmy konkurs architektoniczny na stadion. Niedawno zakończyliśmy etap koncepcji pokonkursowej. W tej chwili trwają prace nad projektem budowlanym. Najprawdopodobniej do końca 2016 r. zakończymy fazę projektu wykonawczego, a następnie rozpocznie się przetarg na budowę obiektu – mówi dla PropertyDesign.pl Marcin Iwaszkiewicz, architekt z pracowni PIG Architekci.

Przypomnijmy, że chorzowski urząd miejski miał w tym roku przewidziane ok. 11 mln zł z przeznaczeniem na rozpoczęcie prac budowlanych. Rozpisanie przetargu na budowę trzeba było jednak odłożyć w czasie na 2017, ponieważ środki poszły na ratowanie Ruchu Chorzów przed bankructwem.

Stadion Ruchu Chorzów

Reklama