Amsterdam: Więcej szczegółów o sektorze stojącym Ajaksu

źródło: FSF.org.uk

Amsterdam: Więcej szczegółów o sektorze stojącym Ajaksu Dobra wiadomość: będzie większy niż myśleliśmy. Zła wiadomość: pojemność stadionu ani drgnie, choć mogłaby. Kibice Ajaksu będą jednak stali bezpieczniej niż do tej pory.

Reklama

Joris de Lange, kierownik ds. bezpieczeństwa w Ajaksie Amsterdam, potwierdził informację o przygotowywaniu dużego sektora stojącego na południu Amsterdam ArenA. Dolny poziom trybuny będzie przekształcony w sektor stojąco-siedzący już tego lata.

Zasadnicza różnica w stosunku do naszej poprzedniej informacji na ten temat to skala zmian. Nie tylko centralne sektory, ale cała dolna trybuna zostanie wyposażona w system tzw. rail seating, czyli krzesełek wbudowanych w barierki.

Amsterdam ArenA

Na środkowych sektorach krzesełka zostaną zablokowane i nie będzie można ich rozłożyć w trakcie meczu. Na skrajach będzie taka możliwość, ponieważ tutaj kibice nie stoją cały mecz.

To dobra wieść dla fanów Ajaksu, natomiast jest też nieco gorsza. Choć zezwala na to prawo (spokojnie można wpuścić o 400 fanów więcej), sektor na razie nie urośnie. – Dobre zarządzanie tym projektem i bezpieczeństwo to dla nas priorytety na tym wstępnym etapie – stwierdził de Lange dla FSF.org.uk.

Reklama