Warszawa: Narodowy dla miłośników modelarstwa

źródło: Warszawa.Wyborcza.pl

Warszawa: Narodowy dla miłośników modelarstwa W kwietniu i maju na PGE Narodowym będzie można podziwiać największą w Polsce mobilną makietę. W sumie na widzów czeka ponad kilometr torów z piękną scenerią.

Reklama

Od 2 kwietnia do 29 maja na PGE Narodowym dla zwiedzających będzie dostępna największa polska mobilna makieta kolejowa. Projekt Makieta City pokazuje w bardzo drobnych szczegółach plenery Dolnego Śląska. Są polskie pojazdy, architektura i ok. 150 rozjazdów, po których „śmigają” pociągi.

Makieta CityFot: Makieta City

Niezależnie od wieku, zabawa interaktywnymi modelami kolejek dostarczy zarówno najmłodszym, jak i dorosłym niezapomnianych przeżyć – mówi Arkadiusz Lewandowski z zespołu Makieta City.

Chcemy w ten sposób popularyzować modelarstwo wśród dzieci i młodzieży jako jedną z form kreatywnego rozwoju, wspierając ich potencjał twórczy oraz intelektualny. Uczestnicy wystawy na własnej skórze będą mogli odczuć tętniącą życiem aurę tego miejsca i zobaczyć z bliska jedną z największych mobilnych instalacji kolejowych w Europie.

Dzięki komputerowemu sterowaniu oraz interaktywnym funkcjom odwiedzający będą mogli aktywnie włączyć się w życie miniaturowej społeczności i np. samodzielnie nakarmić kury, uruchomić wesołe miasteczko, wiatrak albo wezwać straż pożarną do pomocy.

Bilety można kupić w kasie lub przez stronę www.ekobilet.pl/makieta-city. Bilet dla dorosłego kosztuje 23 zł, dla dziecka 19 zł. Wejście na stadion przez bramę nr 1.

Reklama