Szczecin: Pogoń idzie naprzód, PiS się waha

źródło: PogonSzczecin.pl / RadioSzczecin.pl

Szczecin: Pogoń idzie naprzód, PiS się waha Podczas gdy Pogoń Szczecin pokazuje kolejne wizualizacje swojego potencjalnego stadionu, radni PiS apelują do prezydenta o dialog. Ale nie chcą poprzeć żadnej z dwóch koncepcji.

Reklama

Dziś szczecińska Pogoń pokazała dwie kolejne wizualizacje swojego proponowanego stadionu piłkarskiego. Tym razem fasady na wschodzie i północy, prawie bliźniacze z tymi na łódzkim Widzewie.

Zasadnicza różnica to kolorystyka – zamiast białej siatki elewacyjnej byłaby czerwona. Zamiast białej stali, odciągi dachu byłyby granatowe, a trybuna główna na południu miałaby zostać pokryta szarą cegłą zamiast czerwonej.

Stadion Pogoni?© Pogoń Szczecin

Stadion Pogoni?© Pogoń Szczecin

Radni PiS nie popierają nikogo

Lokalni przedstawiciele rządzącej partii byli już na każdym możliwym stanowisku w sprawie szczecińskiego stadionu. Najpierw razem z kibicami sprzeciwiali się planom miasta. Po wygładzeniu łuku i przybliżeniu go do boiska, zdecydowali się iść za prezydencką opcją przebudowy.

Dziś, gdy coraz głośniej jest o budowie 18-tysięcznika wzorem tego z Łodzi, apelują o dialog. […] Konieczny jest dialog obu stron zmierzający do kompromisu, gdyż w przeciwnym przypadku stoimy przed zagrożeniem polegającym na nieracjonalnym wydatkowaniu publicznych środków. Na to stanowczo nie wyrażamy zgody – napisali radni PiS w najnowszym komunikacie.

Reklama