Sosnowiec: Mieszkańcy zdecydują, czy powstanie Zagłębiowski Park Sportowy

źródło: własne | MK

Sosnowiec: Mieszkańcy zdecydują, czy powstanie Zagłębiowski Park Sportowy Do wszystkich domów w Sosnowcu trafi ankieta, w której mieszkańcy mają zaznaczyć proste TAK lub NIE dla Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Dopiero po ich decyzji miasto przejdzie do realizacji lub porzuci projekt.

Reklama

Do 24 marca wszystkie gospodarstwa domowe w Sosnowcu otrzymają ankiety do wypełnienia dla maksymalnie czterech osób. W nich do wyboru jedno z dwóch pół: TAK lub NIE dla Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Odpowiedzi mają zostać przesłane do urzędu miasta mailowo (skan) lub złożone w jednej z 10 urn w punktach konsultacyjnych.

Zagłębiowski Park SportowyZależnie od decyzji mieszkańców Sosnowca, samorząd podejmie decyzję o zarzuceniu projektu lub podpisaniu umowy ze zwycięzcą konkursu, JSK Architekci. W przypadku zatwierdzenia planu przez mieszkańców, dokumentacja mogłaby być gotowa już na początku 2017 roku, umożliwiając rozpoczęcie budowy 12-tysięcznego stadionu piłkarskiego.

Na razie mamy niewielki przedsmak głosowania na stronie TwojeZagłębie.pl. Tam w ankiecie wypełnionej przez ponad 2 tys. osób jest na razie prawie 80-procentowe poparcie dla projektu.

Zagłębiowski Park Sportowy ma być największą inwestycją Sosnowca w najbliższych latach, dlatego ten rodzaj konsultacji wydaje się trafiony. Projekt ma pochłonąć ok. 150 mln zł, a same konsultacje będą tanie – pochłoną 20 tys. zł.

Zagłębiowski Park Sportowy

Zagłębiowski Park Sportowy

Reklama