Sarajewo: Wreszcie ruszy przebudowa Grbavicy

źródło: fkzeljeznicar.ba

Sarajewo: Wreszcie ruszy przebudowa Grbavicy Odkładana już trzy lata, tej wiosny przebudowa stadionu Željezničara ma wreszcie ruszyć. Pierwszy etap będzie gotowy jeszcze w 2016!

Reklama

Do 10 kwietnia Željezničar Sarajewo czeka na oferty w pierwszej fazie przebudowy znanego stadionu Grbavica. Jeszcze w kwietniu ma ruszyć burzenie i budowa od podstaw nowej trybuny wschodniej. W pierwszej fazie powstanie dolny poziom, jeszcze przed końcem 2016 roku.

W drugiej fazie (2017) gotowy będzie taki sam górny poziom oraz zadaszenie i elewacja zewnętrzna. Dwupoziomowa wschodnia ma być pierwszą i największą trybuną nowego stadionu. Docelowo zmiany przejdą wszystkie istniejące sektory, a wykorzystany będzie projekt powstały w 2013 roku na zlecenie gminy Novo Sarajevo.

Stadion Grbavica

Željezničar zapowiedział na 2017 rok również nową trybunę południową. Dziś to stary łuk, a docelowo widownia powstanie zaraz za bramką, jak to jest na północy stadionu.

Co ciekawe, „Željo” zamierzają zacząć przebudowę bez udziału publicznych pieniędzy. Na razie będą polegać na funduszach własnych i wsparciu kibiców. A to wsparcie jest niesamowite. Kibice Željezničara w ciągu zaledwie 12 pierwszych dni zbiórki wpłacili na konto klubu równowartość ok. 160 tys. zł!

Docelowo bez wsparcia podatników może się nie obejść, dlatego klub złożył już wnioski o dofinansowanie inwestycji do gminy Novo Sarajevo, rady miasta, władz regionu oraz ministerstwa kultury. Od uzyskania pomocy będzie zależne tempo realizacji poszczególnych etapów.

Stadion Grbavica

Reklama