Rosja: Świetny pomysł – zamienili loże na pokoje hotelowe

źródło: Business-Gazeta.ru / KazanArena.com

Rosja: Świetny pomysł – zamienili loże na pokoje hotelowe W stolicy Tatarstanu postanowili, że loże muszą zarabiać nie tylko przez 25 dni imprezowych, ale też przez 340 dni bez wielkich wydarzeń. Dlatego powstały tu trzygwiazdkowe pokoje hotelowe!

Reklama

Łączenie hoteli i stadionów to dziś żadna nowość. Przeciwnie, funkcja hotelowa idealnie łączy się z wielkimi imprezami odbywającymi się na stadionach. Wystarczy wspomnieć Bayarenę, Stadium mk czy Carrow Road, gdzie hotele są wpisane w część bryły obiektu.

Na Kazań Arenie sytuacja jest jednak zdecydowanie inna. Na stadionie powstały loże biznesowe, które od początku przewidziano jako możliwe do zamiany w pokoje hotelowe. Ich jedyne okno nie wychodzi na zewnątrz, lecz na murawę stadionu. Plan wprowadzono dopiero teraz, ponieważ koszt adaptacji pomieszczeń poniósł prywatny inwestor, nie było to częścią inwestycji publicznej. W pierwszej fazie swojego planu operator przekształcił w pokoje 12 lóż, w przyszłym sezonie ma dojść kolejnych 13.

Kazan Arena

Wyposażenie każdego z pokojów jest schludne i wymaga zaledwie kilku minut, by z loży złożyć pokój lub na odwrót. Łóżka chowają się w meblach, wystarczy dostawić sofy i wpuścić nawet 25 gości. Jako pokoje pomieszczenia mieszczą 2 osoby dorosłe lub rodziny w modelu 2+1 lub 2+2.

Kazan Arena

Cena jest jak na warunki Tatarstanu przyzwoita, pokoje kosztują za noc 4-8 tys. rubli (200-400 zł). Jako loże podczas meczów Rubina są oczywiście nieporównanie droższe, ok. 80 tys. rubli za wieczór. Ze względu na specyfikę Tatarstanu i Kazania w szczególności (stosunkowo niewielka oferta hotelowa), hotel powinien zwrócić się w ciągu 5 lat.

Kazań Arena rozwija się dalej

Z jednej strony arena będzie żyła dzięki hotelowi, a z drugiej pojawią się nowe atrakcje, które gości hotelowych mogą przyciągać. Przy stadionie powstanie plaża oraz centrum rozrywki, a wkrótce powinny znaleźć najemców ostatnie powierzchnie na samej arenie. Jeszcze w tym sezonie piłkarskim mają tu zostać otwarte centrum fitness oraz salon Harleya Davidsona.

Reklama