Poznań: Golęcin ma być gotowy na Ekstraligę

źródło: Poznan.Naszemiasto.pl / Onet.pl / SportowyGolaj.pl

Poznań: Golęcin ma być gotowy na Ekstraligę W tym roku na stadionie poznańskiej Olimpii będzie wyremontowanych 9 sektorów. Stadion przechodzi kolejny etap modernizacji i ma być przygotowany na start Ekstraligi za miesiąc.

Reklama

2016 to już trzeci rok, w którym modernizacja stadionu na poznańskim Golęcinie otrzymała finansowanie z budżetu obywatelskiego Poznania. Dzięki temu postępuje właśnie remont sektorów 13-22, czyli zachodniej trybuny. W zeszłym roku w analogiczny sposób odświeżono wschodnią.

Dodatkowe prace obejmują nową nawierzchnię toru żużlowego i boisko futbolowe (wykonane), a w najbliższym czasie tor zostanie również ogrodzony. Poza samą infrastrukturą dla żużla, rugby i futbolu amerykańskiego powstają też inne funkcje.

Obecnie trwa także procedura odbioru przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wykonanego oświetlenia kortu centralnego – wyjaśnia Krzysztof Kaczanowski z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Choć całość projektu Sportowy Golaj nie zostanie wykonana w najbliższych miesiącach, to już za miesiąc na stadionie rozpoczną się zmagania Ekstraligi. Gospodarzem będzie Betard Sparta Wrocław, ponieważ klub nie może korzystać z przebudowywanego Stadionu Olimpijskiego.

Stadion na Golaju© Sebastian Spychała, Stadiony.net

Reklama