Nowy projekt: Taki stadion dla… licealistów!

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Taki stadion dla… licealistów! Powiedzielibyśmy, że takie rzeczy tylko w USA. Ale prawdę mówiąc, takie rzeczy nawet w USA zarezerwowane są dla Teksasu. To tutaj powstają tak okazałe stadiony dla uczniów szkół średnich!

Reklama

W naszej bazie jest już stadion zarezerwowany dla szkół średnich w Katy. Dziś dodajemy drugi imponujący projekt szkolny z Teksasu, tym razem z McKinney. Nowy obiekt dla trzech lokalnych szkół średnich ma zastąpić zbudowany w 1962 Ron Poe Stadium (7,1 tys. miejsc). Przede wszystkim rozwiąże problem z parkowaniem.

McKinney ISD Stadium

Dotychczasowy obiekt leży w sercu McKinney i ma zaledwie 340 miejsc postojowych. Nowy zaplanowano na południowym wjeździe do miasta, dlatego będzie możliwe stworzenie na 26-hektarowej działce parkingu dla 2,5, a być może nawet 3 tys. aut.

McKinney ISD Stadium

Dwupoziomowe trybuny pomieszczą 12 tys. osób i mają powstać po obu stronach boiska, a za jedną z bramek przewidziano centrum konferencyjno-bankietowe dla dodatkowych zysków. Całość ma powstać za ok. 50,3 mln $ i będzie finansowana z obligacji wypuszczonych przez lokalny wydział edukacji (McKinney ISD).

McKinney ISD Stadium

Realizacja planu jest zależna od decyzji wydziału w sprawie wypuszczenia obligacji wartych w sumie ponad 220 mln $. Część z emitowanych obligacji obejmie np. przyznanie laptopa każdemu uczniowi szkoły średniej.

Wczoraj na pomysł stadionu przystali miejscy radni, którzy zapewnili, że zmienią plan zagospodarowania dla tych terenów. Do 7 maja poznamy ostateczną decyzję McKinney ISD.

Projekt ma pewną opozycję wśród mieszkańców południa miasta, którzy boją się hałasu i zwiększonego ruchu ulicznego. Z drugiej strony jednak atrakcyjna lokalizacja i bogata infrastruktura stadionu już podniosły komercyjną wartość terenów wokół, o które starają się operatorzy restauracji i innych punktów usługowych.

Reklama