Łódź: Wykonawca wybrany, Molewski zbuduje stadion Orła

źródło: DziennikLodzki.pl

Łódź: Wykonawca wybrany, Molewski zbuduje stadion Orła Jako jedyni zmieścili się w oczekiwaniach miasta, a oferta nie zawierała błędów. Dlatego to konsorcjum firm Molewski zbuduje nowy łódzki stadion żużlowy.

Reklama

Łódzki urząd miasta przeanalizował propozycje złożone w przetargu na budowę nowego stadionu Orła Łódź. Najkorzystniejszą złożyło konsorcjum firm Molewski (Molewski Sp. z o.o. oraz Molewski SA), które za budowę zażądało dokładnie 43 824 165 zł.

Wykonawca udziela gwarancji na 90 miesięcy. Stadion będzie budowany w ciągu 22 miesięcy. W najbliższym czasie władze miasta podpiszą umowę z wykonawcą. Czekamy teraz na dokładny projekt obiektu. Wtedy będzie można mówić o wbiciu pierwszej łopaty – powiedziała Małgorzata Belta, dyrektor ds. inwestycji w łódzkim magistracie.

W pierwszej fazie realizowana będzie budowa stadionu ze wszystkimi drogami dojazdowymi oraz parkingiem na 106 samochodów. Po oddaniu stadionu do użytku nastąpi rozbiórka istniejącej trybuny zachodniej i budowa kolejnych parkingów na 217 miejsc.

Stadion powstanie obok istniejącego obiektu. Będzie zadaszony, a widownia mieścić będzie nieco powyżej 10 tys. widzów.

Stadion Orła Łódź

Stadion Orła Łódź

Reklama