Kraków: Piękna i mniej piękna oprawa na 110-lecie Cracovii

źródło: własne | MK

Kraków: Piękna i mniej piękna oprawa na 110-lecie Cracovii W sumie na trybunach w meczu z Legią pojawiło się 1906 flag! To jasne nawiązanie do daty założenia najstarszego funkcjonującego klubu piłkarskiego w Polsce. Cracovia właśnie wchodzi w kolejny rok jubileuszowy.

Reklama

Sobotni mecz Cracovii z Legią był – jak zawsze w przypadku pojedynku tych drużyn – wielkim widowiskiem. Na tyle wielkim, że bilety rozeszły się w komplecie, a na trybuny przyszło łącznie 14 tys. osób, z czego 774 zawitało w sektorze gości. Tym razem dodatkowymi atrakcjami był też fakt, że Cracovia jest nadspodziewanie wysoko w lidze i właśnie weszła w 110. rok swojego istnienia.

Co prawda dokładna rocznica założenia wypada w czerwcu, ale wtedy rozgrywek nie będzie, więc już teraz kibice przygotowali flagowisko o rzadkiej skali nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Na trybunach pojawiło się dokładnie 1906 flag, by uczcić rok utworzenia klubu. Wszystkie poszły w ruch, gdy zegar na Stadionie Piłsudskiego wskazał 19:06 (19. minutę i 6. sekundę).

Cracovia© Cracovia

Cracovia© Cracovia

Powyżej można obejrzeć widowisko, które nie było jedyną wielką oprawą tego meczu. Fani przygotowali też sektorówkę, która przykryła całą trybunę północną i wschodnią (luźno licząc: 150 metrów długości!). Tą częścią Cracovia jednak w oficjalnym profilu ani na stronie internetowej się nie chwali, ponieważ przekaz jest kontrowersyjny: flaga przedstawiała dwóch mężczyzn w kominiarkach i hasło „Kibolska Subkultura Cracovia” (skrót KSC to oczywiście także nazwa klubu).

Cracovia© Stowarzyszenie Tylko Cracovia

Reklama