Kanada: Mosaic Stadium gotowy już prawie w 80%

źródło: własne | MK

Kanada: Mosaic Stadium gotowy już prawie w 80% Główny wykonawca zaprosił prasę na plac budowy i pokazał aktualny stan prac. Jest bardzo dobrze, a w najbliższych tygodniach pojawią się pierwsze krzesełka i ruszy przygotowanie murawy.

Reklama

Firma PCL Construction wpuściła dziennikarzy na budowę nowego Mosaic Stadium. Tam robotnicy (ok. 400 osób) dotąd przepracowali 1,2 mln roboczogodzin i wykonali 77% całej budowy stadionu. Wylano już 32 tys. m2 betonu potrzebnego do budowy, zostało już tylko 1,8 tys. m2.

Już dziś kompletna konstrukcyjnie jest trybuna wschodnia, której brakuje tylko poszycia dachu i zewnętrznej elewacji. Podobna jest sytuacja na północnej trybunie, a zachodnia wciąż wymaga sporych nakładów pracy.

Mosaic Stadium

W najbliższych tygodniach zaczną się pojawiać spore zmiany. Po pierwsze, krzesełka na wschodniej trybunie. Po drugie, pierwsze panele dachu. Po trzecie, boisko. Pole gry znajdzie się na głębokości 10,5 metra poniżej poziomu gruntu, co oznacza, że trzeba jeszcze wywieść pół metra podłoża zanim zacznie się układanie boiska.

Istotne będą również prace wokół samego stadionu. W nadchodzących miesiącach ruszy porządkowanie przestrzeni dla kibiców. Powstanie łącznie 28,6 tys. m2 placów i chodników. Na nasadzenie czekają 134 drzewa oraz 173 krzewy.

Mosaic Stadium ma być w pełni gotowy w 2017 roku. Stadion dla Saskatchewan Roughriders oraz piłki nożnej pochłonie 278 mln $ (ok. 806 mln zł). Wyjściowa pojemność będzie na poziomie 33 tys. miejsc, ale z opcją szybkiej rozbudowy na najważniejsze mecze, poprzez zabudowę południowej trybuny.

Mosaic Stadium

Reklama