Wrocław: Miasto pokazało postępy na Olimpijskim

źródło: Wroclaw.pl

Wrocław: Miasto pokazało postępy na Olimpijskim Prace na Stadionie Olimpijskim minęły półmetek. Widać już część trybun, odnawiane są pomieszczenia administracyjne, pergola i oświetlenie. Urząd miasta pokazał sytuację wewnątrz.

Reklama

Nie minął rok od rozpoczęcia przebudowy Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu, ale półmetek prac udało się minąć. Doskonale widać już zarys przyszłych trybun, a za nimi powstaje zaplecze.

Na zachodniej części stadionu widać już ułożone z prefabrykatów trybuny, trwają też intensywne prace w budynku administracyjnym. Wykonawca pracuje na wielu frontach, a roboty posuwają się mocno do przodu – mówi Marek Szempliński, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Firmy wysokościowe odnawiają pylony pod nowe oświetlenie. Oczyszczono też zabytkowe mury zewnętrzne stadionu. Trwają prace w wieży zegarowej i na płycie stadionu.

Nad trybunami pojawi się zadaszenie, stadion zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zyska nowe oświetlenie, loże komentatorskie i nowy standard. Zmieści się na nim około 11 tysięcy widzów.

Stadion OlimpijskiFot: Wroclaw.pl

Teren wokół stadionu także się zmienia. Trwają intensywne prace przy odnawianiu pergoli. Wykonawca firma Inter System wyremontuje też chodniki i drogi dojazdowe wokół obiektu.

Renowacja tego zabytkowego obiektu pochłonie ponad 120 milionów złotych. Prace mają zakończyć się przed rozpoczęciem The World Games w 2017 roku.

Reklama