Włochy: Udinese pokryje trybunę sztuczną trawą

źródło: Udinese.it

Włochy: Udinese pokryje trybunę sztuczną trawą Choć przeszła renowację w ostatnich latach, teraz główna trybuna Dacia Areny przejdzie kolejną zmianę. Elewację pokryją metaliczne „diamenty”, a rozbudowany dach zarośnie sztuczną trawą.

Reklama

Stadio Friuli, jak niezmiennie znany jest wśród kibiców, niedawno został otwarty po gruntownej przebudowie. Trzy nowe trybuny dołączyły do tej na zachodzie, która przeszła jedynie lifting pomieszczeń i wymianę krzesełek.

Teraz Udinese ma zgodę na pójście o krok dalej. W ramach ostatniej fazy przebudowy trybuna zmieni swe oblicze, nie zmieniając funkcji ani pojemności. Żelbetową konstrukcję na froncie pokryją diamentowe panele, zbliżone do tych pokrywających nowe trybuny. Specjalnie zaprojektowany wzór z satynowanej stali do tej pory kosztował klub ok. 1 mln €, teraz zostanie rozszerzony na ostatnią stronę stadionu.

Dacia Arena

Dodatkową zmianą będzie poszycie dachu. Najpierw konstrukcja zostanie rozszerzona tak, by pokrywać również południowe i północne przedpola. Następnie całość przykryje bardzo nietypowa nawierzchnia z syntetycznej trawy. Chodzi nie o ekologię, lecz o wizualne nawiązanie do wzgórz wokół Udine.

Na razie nie ma jeszcze konkretnego harmonogramu dla planowanych prac, jednak Udinese zdradza, że uzyskało pozwolenie na przeprowadzenie tej inwestycji.

Dacia Arena

Reklama