Stadion Roku 2015: Poznaj kandydata – Estadio Multiva

źródło: własne | MK

Stadion Roku 2015: Poznaj kandydata – Estadio Multiva Lokalnie znany pod paroma pseudonimami, a międzynarodowo jako arena dwóch Mundiali i – ostatnio – ogromna mozaika w panoramie Puebli. Przedziwna rozbudowa, ale warta uwagi.

Reklama

Ok. 55 – tyle metrów wysokości ma stadion, który od 2015 roku dominuje okolicę w północnej Puebli. Stoi tuż przy autostradzie do Mexico City i jednym z założeń było stworzenie nowego punktu rozpoznawczego, widocznego dla przejezdnych. To się udało, ale czy efekt jest piękny? Możecie zdecydować z nami podczas głosowania na Stadion Roku!

Estadio Multiva

W meksykańskiej Puebli nie było wielkiego wyboru. Stadion już miał dwie trybuny wybijające się ponad okoliczną zabudowę, dlatego władze regionu postanowiły dobudować do nich kolejne. Tak się stało w minionym roku, kiedy za bramkami stanęły dwie kolejne wysokie trybuny z zadaszeniem.

Estadio Multiva

Udało się przekroczyć 50 tys. miejsc, ale udało się też stworzyć stadion jedyny w swoim rodzaju. Jego niezabudowane narożniki z zewnątrz są niewidoczne, ponieważ całość okrył wysoki parawan z folii ETFE w odcieniach błękitu.

Estadio Multiva

Przypominająca wielki płot bariera jest w całości pokryta membraną, tworząc jedyną w swoim rodzaju mozaikę. W sumie zastosowano tu 30 tys. m2 poszycia, co oznacza powstanie jednej z największych zewnętrznych elewacji tego typu na świecie.

To dominujący element wizualny, ale bynajmniej nie koniec zmian. Wewnątrz Estadio Multiva (sponsora udało się znaleźć dzięki przebudowie) powstało też 80 nowych lóż, dzięki czemu w sumie jest ich prawie 260! Nowe zadaszenie nad starymi trybunami, komplet nowych krzesełek, lampy oświetleniowe, wielkie na 70 m2 telebimy i zupełnie nowa nawierzchnia parkingów wokół stadionu, w sumie dla 3600 aut.

Estadio Multiva

To wszystko miało powstać za łączną kwotę ponad 540 mln pesos, ale ostatecznie suma urosła do okolic 700 milionów. Dużo? W stosunku do pierwszych szacunków – jasne! Jednak w przeliczeniu

na złotówki to ok. 160 milionów. Za te pieniądze udało się gruntownie odnowić, rozbudować i unowocześnić jeden z największych stadionów Meksyku. Naszym zdaniem taki wydatek się broni!

Sponsor główny
Forum Seating

Reklama