Stadion Roku 2015: Poznaj kandydata – Estadio BBVA Bancomer

źródło: własne | MK

Stadion Roku 2015: Poznaj kandydata – Estadio BBVA Bancomer Wysoki na 55 metrów stadion z jednej strony dominuje nad okoliczną zabudową, a z drugiej niknie w cieniu wielkiej góry na południu. A widzowie mogą oglądać piękny krajobraz z trybun.

Reklama

Słyszeliśmy komentarze, że to najlepsza stadionowa realizacja Populous. I choć trudno o inne biuro z tak wielkim doświadczeniem, ten stadion rzeczywiście wyróżnia się na tle innych aren. Wielki blaszany „blob” osiadł nad zieloną okolicą Gwadelupy i lśni w słońcu, zbierając pochwały odwiedzających. Czy zasłużył też na Wasze uznanie? Głosować na ten i inne stadiony można do 19 lutego!

Estadio BBVA Bancomer

To jeden z tych stadionów, w których wszystko jest ciekawe, a niewiele rzeczy ma swoje odpowiedniki na innych arenach. Wystarczy spojrzeć na żelbetową konstrukcję trybun. Dolny poziom całkowicie wkopany w ziemię, nad nim największa liczba lóż biznesowych w całej Ameryce Północnej (324!) i górne trybuny na planie podkowy.

Estadio BBVA Bancomer

Otwarta jest południowa strona, dzięki czemu z trybun widać majestatyczny szczyt Cerro de la Silla. Mimo ograniczenia na południu całkowita pojemność wyniosła podczas otwarcia ponad 50 tys. miejsc i już w pierwszych miesiącach doczekała się powiększenia o ponad 2 tysiące krzesełek.

Estadio BBVA Bancomer

Na zapleczu widowni znajdują się dwie przestronne promenady umieszczone między „żebrami” głównej konstrukcji trybun. Ich układ jest niepowtarzalny tak samo, jak chroniąca przed słońcem blaszana skóra stadionu. Materiał prosty i stosunkowo tani, ale dzięki efektownemu uformowaniu nadaje stadionowi intrygującego kształtu. Organiczny charakter wzmagają „skrzela” umieszczone na górnych krawędziach zadaszenia.

Estadio BBVA Bancomer

Estadio BBVA Bancomer

Sponsor główny
Forum Seating

Reklama