Rotterdam: Nowy stadion Feyenoordu na maksymalnie 65 tysięcy widzów

źródło: AD.nl

Rotterdam: Nowy stadion Feyenoordu na maksymalnie 65 tysięcy widzów Jeszcze nie wiemy, gdzie powstanie. Za to na pewno nie może przekroczyć 65 tysięcy miejsc ze względu na transport publiczny i ruch uliczny. Teraz czas na ujawnienie lokalizacji.

Reklama

Zgodnie z analizami mobilności dla południowego Rotterdamu, nowy stadion Feyenoordu powinien mieścić 60-65 tysięcy widzów. Nie więcej, ponieważ przekroczenie tego progu pociągnie za sobą konieczność znacznego zwiększenia wydatków na sieć dróg i system transportu publicznego.

Ta informacja nie szokuje – Feyenoord celował właśnie w pojemność w granicach 65 tysięcy widzów. Pod koniec marca klub może poinformować, w którym z trzech dostępnych miejsc (na niebiesko poniżej) zamierza zbudować swój nowy stadion. Jeśli wybierze jedną z dwóch lokalizacji częściowo na rzece, będzie też musiał zaproponować plan na przyszłość istniejącego De Kuip, który ma status zabytku.

Na razie nie ma pewności, czy miasto zaangażuje się finansowo w projekt wielkiego stadionu. Wiele będzie zależało od propozycji klubu, który stoi dziś przed trudnym zadaniem. Musi zaproponować stadion zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju i możliwie ekologiczny. Do tego planowane przez Feyenoord funkcje komercyjne muszą zostać zaakceptowane przez miasto.

De Kuip

Reklama