Rosja 2018: Początki trybun w Kaliningradzie, minister się martwi

źródło: TASS / własne

Rosja 2018: Początki trybun w Kaliningradzie, minister się martwi Kończy się palowanie, a zaczyna budowa trybun na nowym stadionie Baltiki Kaliningrad. Minister sportu Rosji ma obawy o tempo na tym stadionie, ale bardziej martwi go wykorzystanie aren po Mundialu 2018.

Reklama

Regionalne władze w Kaliningradzie potwierdziły, że zaczął się montaż pierwszych żelbetowych i stalowych prefabrykatów trybun na budowie stadionu. Jednocześnie na Wyspie Październikowej kończy się palowanie oraz zabezpieczanie nabrzeża pod przyszły stadion.

To dobre i długo wyczekiwane wieści z najbardziej opóźnionej budowy Mistrzostw Świata 2018. Nie zmieniają jednak faktu, że średnie zaawansowanie inwestycji na turniej FIFA to 42-45%, podczas gdy w Kaliningradzie budowa wciąż jest w powijakach. Jak stwierdził minister sportu Witalij Mutko, do końca roku trzeba zacząć budowę dachu.

Najważniejszym wzywaniem zdaniem Mutki będzie jednak opieka nad stadionami już po Mistrzostwach w 2018 roku. – Tym powinny się zająć władze regionalne. Na razie zajmujemy się przygotowaniami do turnieju. My zorganizujemy zarządzanie arenami na Mundial, później przekażemy je władzom w regionach – poinformował Mutko w rozmowie z TASS.

Stadion Kaliningrad

Reklama