Nowy projekt: Pierwszy stadion Bukaresztu na Euro 2020

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Pierwszy stadion Bukaresztu na Euro 2020 Choć to tylko stadion treningowy, byłby wystarczający do organizacji meczów Euro! To pierwszy z planowanych w Bukareszcie stadionów Euro 2020.

Reklama

Rumuński rząd przystępuje do realizacji swojego niezwykłego planu. W ramach przygotowań do Euro 2020 Bukareszt nie tylko wystawi Stadionul National (aktualnie wciąż zamknięty po skandalu z membraną), ale też zbuduje trzy nowe stadionu dla Dinama, Rapidu i Steauy. De facto Rumuni przygotują więc cztery stadiony, tyle ile Polska. Ale tylko jeden z nich będzie gościł mecze, reszta to areny treningowe.

Stadionul Dinamo

Dziś dodajemy do bazy pierwszą z trzech koncepcji. Proponowany nowy stadion Dinama powstanie w miejscu istniejącego Stadionu Stefana Cel Mare, na północy Bukaresztu. Arena zostanie wzniesiona na podwyższeniu, by zmieścić parking z trzema piętrami pod konstrukcją. W sumie pod stadionem i jego południowym placem znajdzie się miejsce dla 1087 aut.

Stadionul Dinamo

Utrzymany w czerwonych barwach klubu budynek będzie najpewniej pokryty siatką i zachowa bardzo tradycyjny układ. Na widowni przewidziano 30 tys. miejsc, z czego 10 350 na dolnym poziomie, 17 350 na górnym, a także 450 stanowisk dla mediów i 2015 miejsc biznes w 20 lożach.

Stadionul Dinamo

Budowa ma ruszyć w 2017 roku i należy się spodziewać, że przed jej rozpoczęciem zobaczymy jeszcze przynajmniej jeden zestaw zaktualizowanych wizualizacji. Nie znamy jeszcze ostatecznej ceny, ale piłkarska arena ma być budowana ekonomicznie.

Reklama