Londyn: Burmistrz Johnson „klepnął” plan Tottenhamu

źródło: własne | MK

Londyn: Burmistrz Johnson „klepnął” plan Tottenhamu Znacznie wcześniej niż się spodziewano burmistrz Boris Johnson zaakceptował plan budowy nowego stadionu Tottenhamu.

Reklama

Jeszcze tydzień temu Tottenham informował, że burmistrz Londynu otrzyma pełną dokumentację w ciągu miesiąca. Tymczasem już wczoraj po południu Boris Johnson wydał zgodę na budowę nowego stadionu częściowo w miejscu White Hart Lane.

To bardzo dobre wieści dla klubu, który wcześniej planował do kwietnia otrzymać zgodę Johnsona. Nie jest jednak tajemnicą, że burmistrz Londynu od początku opowiadał się za projektem i jego zgoda była jedynie kwestią formalną.

To dla nas kolejny wielki krok naprzód w realizacji tego wielkiego projektu i dziękujemy burmistrzowi Johnsonowi za jego nieustanne wsparcie. Teraz skupiamy się na ukończeniu procedur związanych z dokumentacją – powiedział Daniel Levy, szef Tottenhamu.

Przypomnijmy, że „Koguty” rozegrają na White Hart Lane jeszcze tylko jeden sezon. Po rozgrywkach Premier League 2016/17 klub opuści stary stadion na co najmniej rok, być może dwa. Otwarcie zaplanowano na 2018 rok.

New Tottenham Stadium

Reklama