Łódź: Dobry wynik przetargu na stadion Orła

źródło: własne | MK

Łódź: Dobry wynik przetargu na stadion Orła Za pierwszym razem się nie udało, teraz musi być lepiej. Oferty w drugim przetargu na stadion żużlowy w Łodzi są znacznie korzystniejsze. Zwycięzcę poznamy wkrótce.

Reklama

Dziś doszło do otwarcia ofert na żużlowy stadion Orła Łódź. Konstrukcję z zadaszeniem dla 10 tysięcy widzów może postawić firma Molewski (Molewski Sp. z o.o. oraz Molewski SA). To właśnie ten oferent zaproponował najniższą kwotę – 43 824 165 zł.

Tylko Molewski zmieścił się w preferowanej przez miasto kwocie 45 mln zł na całą inwestycję. Dodatkowo firma zaproponowała 84 miesiące gwarancji na wykonane prace.

W sumie w przetargu wystartowało aż 9 firm, ale nawet trzej kolejni oferenci nie zdołali zejść poniżej 49 milionów w swoich propozycjach. Teraz najtańsza oferta musi zostać zbadana pod kątem zgodności z warunkami przetargu. Jeśli analiza wypadnie pomyślnie, Molewski będzie miał 22 miesiące na budowę stadionu (od dnia podpisania umowy).

Jeśli nie, władze Łodzi mogą zdecydować o podniesieniu budżetu na tę inwestycję i podpisać umowę z kolejną firmą. Łódź przeznaczyła na żużlowy 10-tysięcznik 10 mln zł w tym roku oraz 34 miliony w 2017.

Poprzedni przetarg został anulowany, ponieważ wszyscy oferenci zaproponowali kwoty znacznie przekraczające możliwości urzędu miasta.

Stadion Orła Łódź

Reklama