Świnoujście: Będą lampy, ale nie dla piłkarzy

źródło: GS24.pl; autor: michał

Świnoujście: Będą lampy, ale nie dla piłkarzy Na stadionie w Świnoujściu ruszają kolejne prace modernizacyjne. Pojawi się bieżnia lekkoatletyczna i sztuczne oświetlenie. Nie pomoże ono jednak piłkarzom, będzie oświetlać tylko bieżnię.

Reklama

Tuż przed weekendem wykonawca przejął plac budowy, czyli stadion miejski w OSiR Wyspiarz. Po przeróbkach pojawią się tu, oprócz bieżni dla biegaczy, również lekkoatletyczne rzutnie i skocznie, umożliwiające trening właściwie wszystkich dyscyplin królowej sportów. Bieżnia z 4 torami doczeka się oświetlenia (200 lux), które jednak będzie służyło tylko wieczornym treningom lekkoatletów, nie rozświetli boiska.

Stadion ma spełniać kryteria potrzebne do uzyskania certyfikatu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki kategorii V. Koszt całej operacji to blisko 2,9 milionów złotych. Wykonawcą będzie firma Gretasport z Dąbrowy Górniczej. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na koniec sierpnia.

Miasto tłumaczy, że inwestycja w lampy spełniające wymogi I Ligi lub Ekstraklasy nie byłaby możliwa w kwocie, jaką samorząd dysponuje. Oświetlenie o natężeniu HD to koszt ok. 4 mln zł, nieco słabsze maszty (dla I Ligi) można mieć za połowę tej ceny, ale Świnoujście nawet z ministerialną dotacją miało 3 mln na cały zakres prac.

Stadion OSiR Wyspiarz

Reklama