Rzeszów: Bez żużla miasto straci dofinansowanie?

źródło: Nowiny24.pl

Rzeszów: Bez żużla miasto straci dofinansowanie? Nowa trybuna była w 84% finansowana przez Unię, ale w zamian miasto musi gromadzić odpowiednie liczby widzów. Jeśli nie pojedzie żużlowa Stal, nie uda się spełnić wymogów. Relacja „Nowin”.

Reklama

Przez 5 lat od otwarcia nowa wschodnia trybuna stadionu przy Hetmańskiej musi być efektywnie wykorzystywana. Według informacji udostępnionych przez miasto Rzeszów stadion Stali ma rocznie przyjmować nie mniej niż 130 tys. widzów podczas nie mniej niż 30 wielkich imprez. Takie warunki stawia Unia Europejska, która pokryła 84% inwestycji w trybunę.

Jak było w minionym roku? Wg danych Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki 2015 zamknął się liczbą 111 tysięcy. Znacznie gorzej może być w tym roku, ponieważ żużlowa Stal Rzeszów może nie stanąć do rozgrywek. Tymczasem to właśnie żużel dał najwięcej sprzedanych biletów w ostatnim sezonie.

Stal nie tylko spadła z Ekstraligi, ale może nawet nie wystartować w I Lidze z powodu zaległości finansowych wobec zawodników. Gdyby tak się stało, w dłuższej perspektywie Rzeszowowi może grozić utrata części lub nawet całości dofinansowania z powodu niezrealizowania celów.

Stadion Stali Rzeszów

Reklama