Meksyk: Niesamowita psia głowa na Estadio Caliente

źródło: własne | MK

Meksyk: Niesamowita psia głowa na Estadio Caliente Tożsamość lokalna zobowiązuje, ale czy aż do tego stopnia? Przy Estadio Caliente w Tijuanie powstała ogromna głowa psa, która stanowi wejście na trybuny.

Reklama

Club Tijuana to klub nazywany potocznie Xolos, od meksykańskiej rasy bezwłosego psa. Xolos korzystają z psich nawiązań bardzo często – mają maskotkę psa, piłkarze często wychodzili na boisko przez dmuchaną paszę, a teraz podobne wrażenia klub ma dla kibiców.

Na Estadio Caliente powstała wielka brama w kształcie właśnie psiego łba. „Czaszka” jest obłożona czerwoną blachą, a postawione w słup uszy czerwono-białą membraną. Cała konstrukcja ma ponad 20 metrów wysokości i stanowi główne wejście na stadion od północnej strony.

Symboliczne wrota powstały w tej części Estadio Caliente, której rozbudowa już się zakończyła. Przypomnijmy, że Club Tijuana w ostatnich latach dobudował wielką północną trybunę i ścianę lóż VIP na zachodniej. Podobne kroki będą teraz prowadzone na południu i wschodzie (w tej kolejności), ale projekt jest realizowany w niewielkich fazach.

Estadio Caliente

Estadio Caliente

Reklama