Łódź: Dach stadionu Widzewa przyjeżdża z Podlasia

źródło: Interia.pl / własne

Łódź: Dach stadionu Widzewa przyjeżdża z Podlasia Stalowa konstrukcja zadaszenia nowego stadionu w Łodzi ma do przejechania ponad 350 kilometrów. Instalacja dachu zajmie ok. 2,5 miesiąca – poinformowała Interia.pl.

Reklama

Dach powstającego na Widzewie stadionu dojeżdża do Łodzi z oddalonej o 350km Sokółki na Podlasiu. – W tym wypadku odpowiadamy za produkcję i montaż ważącej ponad 700 ton konstrukcji oraz wykonanie kompletnego pokrycia dachu wszystkich trybun – wyjaśnia Michał Waszczeniuk, przedstawiciel spółki ADMT SA.

Stadion Widzewa© Maciej

Dodaje: – W naszej gestii leżeć będzie także montaż konstrukcji na stadionie. Wiele firm korzysta przy tym z podwykonawców, my natomiast trwający ok. 2,5 miesiąca montaż przeprowadzimy samodzielnie.

Stalowe dźwigary zadaszenia zaczęły dojeżdżać na plac budowy przy Piłsudskiego jeszcze pod koniec zeszłego roku. Po kilku przesunięciach terminów ustalono, że dach ma być gotowy w kwietniu. Pierwotnie miał wisieć nad trybunami już w 2015, ale do dziś żaden z dźwigarów nie został zainstalowany.

Reklama