Gelsenkirchen: Veltins Arena przestanie istnieć za 35 lat?

źródło: WAZ.de

Gelsenkirchen: Veltins Arena przestanie istnieć za 35 lat? Stadion w Gelsenkirchen wkrótce czeka pierwsza istotna modernizacja. Ma już 15 lat i już nie jest tak nowoczesny, jak w chwili otwarcia. Stąd zapowiedź zmian przedłużających życie areny.

Reklama

W rozmowie z „Der Westen” dyrektor finansowy Veltins Areny Peter Peters zapowiedział, że w najbliższym czasie stadion musi przejść modernizację. Nie będzie widocznych zmian w samej konstrukcji, wymiany doczekają się za to istotne systemy: nagłośnienie, telebimy, identyfikacja wizualna i kontrola dostępu.

Nie ma jeszcze budżetu czy szczegółowego harmonogramu dla wymienionych zadań, jednak Peters podkreślił, że stadion zbliża się do 20 lat i do tego czasu trzeba go odmłodzić.

Żywotność obiektu podczas jego budowy oszacowano na 50 lat, choć trzeba przyznać, że do dziś zastosowane w nim rozwiązania należą do innowacyjnych. Co stanie się ze stadionem w okolicach 2050 roku – tego nie wiadomo, ale nie jest przesądzone, że czeka go całkowita rozbiórka.

Dotąd Veltins Arena przechodziła stosunkowo niewielkie prace. W ich ramach stopniowo zwiększano pojemność o ok. 2 tys. miejsc. Ostatnie takie powiększanie miało miejsce w 2015, gdy doszło 298 fotelików.

Veltins Arena© hnns_schtt

Reklama