Czechy: Hradec Kralove jeszcze poczeka na stadion

źródło: impuls.cz

Czechy: Hradec Kralove jeszcze poczeka na stadion Przetarg na dokumentację projektową nowego stadionu w Hradcu Kralove został wstrzymany z powodu odwołania jednego z oferentów. Rozpoczęcie budowy w 2016 pod znakiem zapytania.

Reklama

Wiosną tego roku miał być gotowy projekt wykonawczy nowego stadionu, a z nim pozwolenie na budowę. Niestety, rozpisany w czerwcu przetarg na dokumentację do dziś nie jest zakończony. Odwołanie złożyła firma, którą odrzucono z uwagi na rażąco niską cenę.

Spółka Jika-cz zaproponowała 1,68 mln koron (270 tys. zł), podczas gdy wartość kosztorysowa wyniosła 5 mln (800 tys. zł). Teraz oferent żąda rozpatrzenia sprawy przez urząd antymonopolowy. Samorząd w Hradcu Kralove złożył wniosek, by decyzja została wydana możliwie szybko, ale na razie nie ma terminu.

Malsovicka Arena

Zastępca burmistrza Jindřich Vedlich stwierdził w rozmowie z mediami, że podobnie zaniżona oferta tej samej firmy w innym przetargu doprowadziła do bardzo niskiej jakości i wręcz wadliwości rozwiązań projektowych. Dlatego ofertę dorzucono.

Według zeszłorocznych założeń budowa nowego stadionu dla ok. 10 tys. widzów miała zakończyć się w 2017 roku. Teraz ten termin byłby bardzo optymistyczny, jeśli już nie nierealny.

Reklama