Podsumowanie: Najlepsze wydarzenia 2015 roku (top 10)

źródło: własne | MK

Podsumowanie: Najlepsze wydarzenia 2015 roku (top 10) Jest i weselsza część podsumowania, czyli co przyprawiało nas o uśmiech, opad szczęki albo napełniało dumą. Podsumowujemy 2015 rok!

Reklama

10. Reprezentacja Polski

In Plus

W zeszłym roku daliśmy im pierwsze miejsce, bo wygrali z Niemcami. A to przecież nie mieści się w głowie! W 2015 nasi Reprezentanci wciąż zasługują na uznanie, ale nawet awans do Euro 2016 nie jest aż tak epokowy. Za to podczas Euro… na Stade de France… oj, jeszcze mogą zasłużyć na wieczną chwałę! :)

 

09. Kibice w Turcji

In Plus

Śledziliśmy ich walkę przeciwko kartom kibica Passolig od kilku lat i jesteśmy niezmiennie pod ogromnym wrażeniem. W 2015 co prawda bojkot meczów stracił impet, ale za to werdykt potwierdzający nielegalność kart kibica to efekt właśnie starań fanów, którzy w dwóch sądach walczyli z systemem. Także czapki z głów, Türk Taraftarlar!

 

08. Soccer kontra football

In Plus

W USA z roku na rok przybywa klubów “soccerowych”, które w nazwie mają Football Club. Konserwatywnym miłośnikom amerykańskiego futbolu pęka żyłka, a my cieszymy się oglądając jedne z najciekawszych projektów stadionów w rozmiarze ok. 20 tys. miejsc. W 2015 takie wizje powstały m.in. dla Los Angeles, Sacramento czy Waszyngtonu, a w Orlando ruszyła budowa.

 

07. Największa flaga Europy

In Plus

Atmosfera na trybunach zawsze nas cieszy, dlatego byliśmy bardzo pod wrażeniem wielkiej oprawy kibiców Dynama Drezno, która przykryła cały ich stadion. A na 2016 rok zapowiadana jest nowa największa flaga świata, więc też będzie ciekawie!

 

06. Tyskiego najlepszego

In Plus

Mimowolnie promujemy piwo, ale w 2015 Tychy pokazały, jak można zbudować pozytywne emocje i wygrać – wydawałoby się – przegraną sprawę. Otwarcie nowego stadionu wypadło w fatalnym momencie, po spadku z I Ligi, ale mimo to tyszanie wykręcili bardzo wysokie frekwencje na nowej arenie.

 

05. Słoń w składzie kostki brukowej

In Plus

Nie wierzyliśmy, że uda im się przygotować stadion przed startem sezonu. I nie udało się, ale mimo to przebudowa stadionu w maleńkiej Niecieczy przebiegła w ekspresowym tempie. Od maja do listopada całkowicie odmienili oblicze swojej małej, ale klasowej areny. O cenę nie pytamy, bo z pieniędzy podatników nie budowali...

 

04. Wzloty w Londynie

In Plus

Światowa stolica piłki nożnej miała przez lata pecha do stadionów. Od czasu Emirates Stadium nie udało się zrealizować prawie żadnego istotnego planu, a w 2015 worek potencjalnie się rozwiązał. Tottenham pokazał nowy projekt i już go buduje, Chelsea idzie podobnym szlakiem, Wimbledon ma pozwolenie na budowę, a może i Brentford doczeka się w 2016 roku rozpoczęcia inwestycji.

 

03. Za Luzankami

In Plus

Jak grupka zapaleńców może doprowadzić do największego meczu w kraju od wielu lat – to właśnie pokazali czescy fani z Brna. I wprawili nas w konsternację, bo stadion Za Luzankami mamy wśród historycznych, a oni przywrócili go do życia. Oby więcej takich niespodzianek w 2016!

 

02. Rumunia i Słowacja kwitną stadionowo

In Plus

Te kraje potrzebowały nowych stadionów jak tlenu i w 2015 roku wreszcie plany zaczęły się ziszczać na dużą skalę. W Rumunii ruszyły budowy trzech miastach, a wkrótce mają się zmienić wszystkie stadiony Bukaresztu. Na Słowacji projekty są mniejsze, ale wcale nie będzie ich mniej – rząd wsparł plan związku piłkarskiego i z roku na rok piłkarskie oblicze naszych sąsiadów będzie się poprawiać.

 

01. Euro 2017

In Plus

Nie będzie w Polsce Euro 2020, za to ugościmy rosnące coraz bardziej młodzieżowe Euro 2017. Nawet jeśli na sześciu stadionach zamiast siedmiu, zapowiada się dobra impreza dla tych polskich miast, które nie miały wielkiego Euro 2012 u siebie.

Reklama