Londyn: West Ham chce powiększyć Olimpijski

źródło: Independent.co.uk; autor: michał

Londyn: West Ham chce powiększyć Olimpijski W dotychczasowym scenariuszu West Ham United miał przejąć Stadion Olimpijski z ograniczoną do 54 tys. miejsc pojemnością. Jednak już dziś klub myśli o powiększeniu do 60 tysięcy.

Reklama

Zgodnie z umową między West Ham United a właścicielem Stadionu Olimpijskiego klub otrzyma prawo dzierżawy na 99 lat. Według założeń partnerstwa od połowy 2016 roku „Młoty” mają dysponować pojemnością ok. 54 tys. miejsc, co oznacza wzrost o 19 tys. względem Boleyn Ground.

Jednak już pół roku przed przeprowadzką liczba sprzedanych biletów jest tak duża, że klub rozważa podniesienie pojemności. Poinformowała o tym w rozmowie z BT Sport wiceprezes Karen Brady.

London Olympic Stadium

W tej chwili są 54 tysiące, my chcemy podnieść liczbę do 60 tysięcy, ponieważ zapotrzebowanie na karnety jest kilkakrotnie wyższe niż możemy realnie sprzedać. Dlatego szukamy możliwości powiększenia pojemności – mówi Brady.

Według pokazywanych dotąd wizualizacji Stadion Olimpijski ma jeszcze zapas. To miejsca w najwyższych rzędach za obiema bramkami, które w meczach WHU miały być wyłączone z użytkowania ze względu na słabszą widoczność (najbardziej oddalone od boiska na arenie). Jednak nie ma pewności, czy w tym kierunku pójdą plany klubu.

London Olympic Stadium

Reklama