Katowice: Kolejny kredyt na Stadion Śląski w 2016

źródło: Slaskie.pl / własne

Katowice: Kolejny kredyt na Stadion Śląski w 2016 Na początku tego roku trzeba było wziąć 122 miliony kredytu. Teraz radni przegłosowali kolejny kredyt na nowy rok. Tym razem prawie 70 milionów.

Reklama

Radni sejmiku województwa śląskiego przyjęli budżet na 2016 rok. W sumie przewidziano wydatki rzędu 69,8 mln zł na dalsze prace nad Stadionem Śląskim. Całość ma być pokryta z kredytu, jaki województwo śląskie zaciągnie w nowym roku.

Szacowane wydatki mogą ulegać korektom wraz z rozstrzygnięciami ostatnich przetargów. Pierwszy obejmuje prace wykończeniowe, drugi roboty niskoprądowe związane m.in. z siecią monitoringu, trzeci przygotowanie płyty boiska i bieżni lekkoatletycznej i czwarty dotyczący montażu krzesełek.

2016 będzie ostatnim rokiem, w którym województwo wyda tak duże sumy na modernizację Stadionu Śląskiego. W 2015 kredyt pokrył ponad 120 milionów, ale w 2017 do wykonania i opłacenia zostaną jedynie ostatnie prace.

Dokładny harmonogram będzie zależał od rozstrzygnięć i terminów w ostatnich przetargach, ale otwarcie 54-tysięcznika zaplanowano na połowę 2017. Wtedy też powinniśmy poznać ostateczny budżet kontrowersyjnej przebudowy.

Stadion Śląski© CyberDrone.pl

Reklama