Katar 2022: Jest wykonawca stadionu Al Wakrah

źródło: własne | MK

Katar 2022: Jest wykonawca stadionu Al Wakrah Zakończyły się prace fundamentowe, teraz czas na „najsmaczniejszą” część inwestycji. Właściwa budowa Al Wakrah Stadium zacznie rosnąć w 2016 i właśnie dowiedzieliśmy się, kto go zbuduje.

Reklama

Wczoraj w Dausze doszło do podpisania umowy na budowę Al Wakrah Stadium. Najdalej wysunięty na południe stadion Mistrzostw Świata 2022 znajdzie się zaledwie 15km od Dauhy, w miejscu już dziś dobrze widocznym.

Al Wakrah Stadium

Bo choć konsorcjum MIDMAC i PORR QATAR dopiero zacznie pracę (prowadzą już wspólnie budowę Khalifa Stadium), to na placu budowy wiele już wykonano. Przez ponad rok trwały tu najpierw przesuwanie linii wysokiego napięcia, a później prace ziemne i fundamentowe.

W sumie usunięto aż 460 tys. m3 ziemi, a w wykopie powstała ogromna płyta fundamentowa o objętości ok. 28 tys. m3. Pod nią stabilność gwarantują głębokie na 19 metrów pale, w sumie 84 sztuki.

Al Wakrah Stadium

MIDMAC i PORR QATAR ruszą z pracami w 2016 roku i mają za zadanie dostarczyć kompletny stadion dla 40 tys. widzów pod koniec 2018 roku. Wokół areny powstanie rozległy kompleks z boiskami treningowymi, halą sportową, szkołą, budynkami bankietowymi, hotelem i meczetem. W sumie aż 560 tys. m2 powierzchni.

Dotąd na budowie Al Wakrah Stadium pracowało 800 robotników, przepracowali 2,5 mln roboczogodzin. Według inwestora nie doszło do żadnego poważnego wypadku, który wstrzymałby prace, a bezpieczeństwo pracowników było na najwyższym poziomie.

Reklama