Dżakarta: Gigant może się skurczyć przed Igrzyskami Azjatyckimi

źródło: Tribunnews.com

Dżakarta: Gigant może się skurczyć przed Igrzyskami Azjatyckimi Gelora Bung Karno gościł niektóre z największych meczów świata. Teraz czeka go modernizacja i rozważano podniesienie pojemności. Ostatecznie jednak liczba miejsc może spaść.

Reklama

Budowano go z myślą o widowniach powyżej 120 tysięcy widzów! Dziś mieści już tylko 80 tysięcy po instalacji siedzisk w ostatnich latach, choć nie przeszkodziło to kibicom kilka razy przekraczać niesamowite granice, nawet rzędu 130 tysięcy w 2010 roku.

Gelora Bung KarnoJednak przed nadchodzącymi Igrzyskami Azjatyckimi 2018 Gelora Bung Karno musi przejść kolejną modernizację. Przy okazji poniedziałkowego spotkania ministerialnej grupy roboczej omawiano warianty przebudowy.

Jeden z nich obejmował rekonstrukcję dolnych trybun w taki sposób, by przysunąć je do boiska kosztem bieżni lekkoatletycznej. To pozwoliłoby zwiększyć pojemność stadionu. Jednak już na tym etapie Ministerstwo Edukacji i Kultury odrzuciło tę opcję ze względu na koszty, jakie się z tym wiążą.

Zapadła decyzja o mniejszym zakresie prac, choć nie jest jeszcze przesądzone, co zostanie zrealizowane. Na pewno stadion czeka wymiana siedzisk, ponieważ dziś ogromna większość jest drewniana. Co prawda spełniają wymogi FIFA, ale czeka je zmiana na pojedyncze i z plastiku. To najpewniej będzie się wiązało z kolejną redukcją pojemności, choć na szczegóły musimy poczekać.

Gelora Bung Karno

Reklama