Chorzów: Śląski „Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym”?

źródło: infoKatowice.pl

Chorzów: Śląski „Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym”? To ciekawy pomysł, choć pojawił się spontanicznie podczas wywiadu ministra sportu. Dobry klimat do uczynienia ze Śląskiego serca polskiej lekkoatletyki już jest.

Reklama

Stadion Śląski ma być w końcu oddany do użytku w połowie 2017 roku. Kiedy tak się stanie, będzie trzeba zadbać o bogaty kalendarz imprez, niezależnie od meczów Ruchu Chorzów.

Jestem po rozmowach z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i wracamy do koncepcji sprzed kilku lat […], czyli organizacji na stadionie dużych, międzynarodowych imprez lekkoatletycznych właśnie tu na Śląsku – mówi w rozmowie z infoKatowice.pl minister sportu Witold Bańka.

Stadion Śląski

Stadion Śląski to będzie taki lekkoatletyczny stadion narodowy, bo to będzie jedyny obiekt w Polsce, na którym będzie można organizować te największe imprezy lekkoatletyczne, łącznie z mistrzostwami świata – zachwala minister i przypomina, że starania o wielkie imprezy trzeba zacząć od przygotowania dobrego planu. – Musimy już bardzo mocno rozpocząć pracę nad tym, żeby zrobić „mapę drogową” imprez, taki z władzami PZLA na różne imprezy lekkoatletyczne – mówi Bańka.

Zanim nowy Śląski otrzyma prawo do organizacji wielkich imprez międzynarodowych, trzeba będzie pokazać się organizacją dobrego mityngu lub imprez juniorskich.

I to już się dzieje, już jestem po pierwszych rozmowach. Nie chcę ujawniać, w jakim kierunku to pójdzie jeśli chodzi o konkretne imprezy, natomiast jest wola współpracy ze strony PZLA i mamy wspólny sposób myślenia, jeśli chodzi o stadion narodowy… Stadion Śląski… narodowy stadion lekkoatletyczny. Proszę, już niechcący użyłem takiego sformułowania, ale może właśnie pójść w tym kierunku, bo jest szansa na to, jest dobry klimat. Jak już tyle pieniędzy zostało w niego wpakowanych, to on nie może stać pusty – powiedział minister sportu.

Reklama