USA: Sponsorem stadionu został… szpital

źródło: własne | MK

USA: Sponsorem stadionu został… szpital Sporting Kansas City po raz kolejny związał się z partnerem niekomercyjnym. Przez najbliższych 10 lat będzie promował miejscowy szpital pediatryczny, choć nie za darmo.

Reklama

Sporting Park, jak wciąż oficjalnie nazywa się nowoczesny stadion w Kansas City, wkrótce zmieni nazwę na Children’s Mercy Park. Umowa między Sportingiem Kansas City a szpitalem pediatrycznym została ogłoszona w czwartek i wejdzie w życie od 1 stycznia 2016.

Kontrakt ma obowiązywać przez dekadę i szpital będzie płacić za udział w nazwie. W ramach partnerstwa placówka opieki zdrowotnej zbuduje też swój ośrodek w National Training Center, wielkim kompleksie sportowym powstającym w Kansas City. W ten sposób szpital pediatryczny pokazuje, że rozszerza działalność na medycynę sportu.

Szczegóły umowy nie są znane, ale nie należy oczekiwać, by umowa była szczególnie lukratywna finansowo. Children’s Mercy jest placówką not-for-profit. Dla Sportingu partnerstwo jest ważne ze względów wizerunkowych – wsparcie ośrodka zdrowia jest uważane za dobry gest. Klub już w 2011 podpisał umowę z fundacją Livestrong, jednak po skandalu związanym z Lancem Armstrongiem kontrakt anulowano w 2013.

Sporting Park© Brent Flanders (cc: by-nc-nd)

Reklama