USA: Przy stadionie Vikings stanie statek

źródło: StarTribune.com

USA: Przy stadionie Vikings stanie statek Nie będzie to pierwsza w swoim rodzaju atrakcja na amerykańskich stadionach, za to pierwsza dostępna w pełni dla kibiców. Przy nowym US Bank Stadium powstanie wielka łódź wikingów.

Reklama

Długa na 49 metrów i szeroka na 14m wielka łódź wikingów ma być atrakcją dla odwiedzających nowy stadion Minnesota Vikings.

Wkomponowany w chodnik przed budowanym aktualnie US Bank Stadium, statek będzie w pełni dostępny dla widzów. Za efektownym dziobem (łeb smoka z purpurowymi oczami) znajdzie się wystawa poświęcona historii zespołu NFL. W roli żagla znajdzie się ekran LED o powierzchni 186m2.

Inspiracja dla tej nietypowej ozdoby leży oczywiście w tożsamości klubu inspirowanego nordyckimi tradycjami. Dla Vikings będzie to już drugi statek, pierwszy jest o połowę mniejszy i stoi w centrum treningowym klubu.

Inwestycja będzie realizowana w całości prywatnie, a jej finansowanie zapewnią przede wszystkim kibice. Już wykupili oni ponad 6 tys. cegiełek – płyt brukowych z imieniem i nazwiskiem. Cena jednej zaczyna się od 160$, a kończy na 360$!

Vikings ship

Vikings ship

Vikings ship

Reklama