Szczecin: Nowy pomysł na stadion – tylko jaki?

źródło: RadioSzczecin.pl

Szczecin: Nowy pomysł na stadion – tylko jaki? Prezes Pogoni ma nowy pomysł na stadion dla Szczecina. Miasto już o tym pomyśle wie, ale… obie strony utrzymują go w tajemnicy dopóki nie nabierze realnych kształtów – podaje Radio Szczecin.

Reklama

W programie "Rozmowy pod krawatem" prezydent Piotr Krzystek przyznał, że szef Pogoni – który krytykuje obecny plan modernizacji stadionu przy ul. Twardowskiego – ma nowy pomysł.

Nie znam koncepcji, w której cały ostateczny koszt nie spadłby na miasto. Wiem, że Prezes Mroczek poszukuje jakiegoś pomysłu, jednak z tego co wiem to finalnie koszt i tak w całości obciąży budżet miasta – mówił Krzystek. – Pewne propozycje pan prezes Mroczek wstępnie przedkładał panu prezydentowi Krzysztofowi Sosce, natomiast one nie są na tyle dopracowane, żeby można było w tej chwili o nich dyskutować.

Prezydent Krzystek zapewnił też, że żadna opcja inna niż ta proponowana przez miasto nie będzie tańsza. Warto jednak odpowiedzieć na pytanie, czy nie lepiej dołożyć i zbudować przyzwoity stadion, spełniający oczekiwania widżów. Bo choć Krzystek zapewniał dziś, że chce wysłuchać każdej grupy mieszkańców, to jego deklaracja przychodzi po koniec prac nad gotowym projektem. Czyli w okresie, gdy uwag nie da się już uwzględnić w planach stadionu.

Zagadnięty przez dziennikarzy Radia Szczecin prezes Mroczek nie chciał zdradzić, co to za propozycja. Na pytanie, czy w grę wchodzi wzięcie kredytu przez Pogoń za poręczeniem miasta, sternik Pogoni odparł, że to tylko spekulacje. Nie ma też informacji, czy nowy pomysł oznacza rezygnację z dotychczasowych planów modernizacji stadionu, czy ich modyfikację.

Reklama