Stuttgart: Mercedes-Benz Arena ugości pierwsze wyścigi

źródło: własne | MK

Stuttgart: Mercedes-Benz Arena ugości pierwsze wyścigi Po raz pierwszy w historii Mercedes nie tylko urządzi spektakularne wyścigi w Stuttgarcie, ale też na stadionie sponsorowanym przez motoryzacyjnego giganta. A wstęp… tani jak barszcz.

Reklama

Pochodzący ze Stuttgartu Mercedes-Benz od 1993 organizuje imprezę o nazwie Stars & Cars, w której słynni kierowcy zmagają się w pokazowych wyścigach, oczywiście za kierownicą mercedesów.

W tym roku po raz pierwszy w historii turniej, dotąd organizowany na powietrzu, odbędzie się na Mercedes-Benz Arenie. Powstanie specjalny tor o szerokości 7-8 metrów, na którym odbędzie się w sumie 15 wyścigów i 5 jazd pokazowych. Wśród tych ostatnich będzie m.in. rywalizacja Miki Hakkinena i Davida Coultharda w ogromnych 6-kołowych mercedesach klasy G63.

Stars & Cars

Impreza odbędzie się 12 grudnia, a bilety na Mercedes-Benz Arenę na ten dzień są bardzo tanie. Osoby dorosłe zapłacą 5€, a wszystkie dzieci do 14 roku życia wejdą za darmo. W cenie jest ujęty transport publiczny.

Przy okazji warto zwrócić uwagę, że zgodnie z harmonogramem Bundesligi czasu na usunięcie toru i doprowadzenie murawy do porządku będzie bardzo niewiele. Już tydzień po imprezie Mercedesa gospodarzem ponownie będzie VfB Stuttgart, które zmierzy się z VfL Wolfsburg.

Reklama