Nowy projekt: Pierwszy egipski stadion z dachem

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Pierwszy egipski stadion z dachem Choć to wielki kraj z rzeszami kibiców, do dziś Egipt nie ma żadnego dużego stadionu, który oferowałby widzom dach. Nie dla ochrony przed deszczem, ale słońcem. To się zmieni…

Reklama

El-Minia Stadium

Nowy stadion dla miasta i klubu Al-Minja (aktualnie druga liga) powstaje na północy ośrodka, zaledwie 700m od wód Nilu. Zastąpi i przerośnie (ok. 20 tys. miejsc) inny obiekt stojący w tym samym miejscu od lat. Jego rozbiórka ruszyła w kwietniu, a do sierpnia zostały tylko maszty.

Tradycyjna w układzie trybun arena ma spore znaczenie dla Egiptu, ponieważ będzie to pierwszy duży stadion z zadaszoną widownią w tym kraju! Dach będzie zresztą dość charakterystyczny, ponieważ jego południowy i północny kraniec będą uniesione. Dzięki temu można będzie zamontować pod dachem telebimy bez blokowania widzom widoku na boisko.

Prace budowlane mają potrwać ok. 18 miesięcy, by zakończyć się jesienią 2017 roku. Cena stadionu jest szacowana na maksymalnie 300 mln funtów egipskich, czyli ok. 150 mln zł.

El-Minia Stadium

El-Minia Stadium

El-Minia Stadium

Reklama