Nowe stadiony: Ryga i Jełgawa

źródło: własne | MK

Nowe stadiony: Ryga i Jełgawa Dwa świeże nabytki z Łotwy zasiliły bazę Stadiony.net dzięki pomocy serwisu ŁączyNasPiłka.pl. Tam grali niedawno nasi młodzieżowcy, a na co dzień grają zespoły łotewskiej ekstraklasy i pierwszej ligi.

Reklama

Latvia new stadiums

 

ZOC stadions, Jełgawa (1560)

Latvia new stadiums© Łączy nas Piłka

Stadion jest częścią dużego kompleksu „olimpijskiego” na wschodzie Jełgawy, który powstał w 2012 roku. Otwarcie samego stadionu nastąpiło znacznie wcześniej, był gotowy już w 2010 roku. Na inaugurację przyjechał angielski zespół Blackpool . Obiekt ma jedną stałą trybunę po zachodniej stronie, czasem wzdłuż wschodniej linii są ustawiane tymczasowe sektory.

Poza stadionem kompleks posiada halę sportowo-widowiskową (1484 miejsc z opcją tymczasowego powiększenia do 2064), tor BMX-owy, boisko treningowe, korty oraz boiska do siatkówki plażowej.

 

Arkādijas parks stadions, Ryga (412)

Park Arkadia jest skupiony wokół wód rzeczki Mārupīte i należy do najpiękniejszych miejsc Rygi. Właśnie nad wodami tej rzeki powstał lokalny stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. By go zmieścić w ciasnym przesmyku trzeba było przesunąć koryto rzeki, a wskutek lokalizacji zmieściła się tylko jedna mała trybuna po zachodniej stronie. Co ciekawe, na obiekt wchodzi się niewielkim mostem.

W latach 2009-2010 stadion całkowicie przebudowano. Zarówno boisko z bieżnią, jak i trybuna powstały niemal w całości od podstaw. Dzięki temu widownia jest zadaszona i oferuje infrastrukturę na zapleczu, podczas gdy wcześniej była w całości nasypowa.

Latvia new stadiums© Łączy nas Piłka

Reklama