Nowa budowa: Prace ziemne Tottenhamu

źródło: własne | MK

Nowa budowa: Prace ziemne Tottenhamu Oficjalnego wbicia pierwszej łopaty nie było z powodu ciągnących się sporów z byłym właścicielem działki na terenie budowy. Ale prace już trwają i od dziś pokazujemy je na Stadiony.net.

Reklama

Minie jeszcze trochę czasu zanim zobaczymy pnące się w górę prefabrykaty z betonu i stali. Za to już dziś możemy oglądać wielką nieckę stworzoną pod fundamenty nowego 61-tysięcznika. Dostrzegalne gołym okiem postępy przyjdą dopiero w 2016, a póki co prezentujemy pierwsze zdjęcia z prac przygotowawczych.

New Tottenham Stadium© Radim Šantrůček

Okazja do prezentacji pierwszych zdjęć jest nie byle jaka, ponieważ właśnie dziś Tottenham ogłosił, kto będzie jego partnerem na budowie. Klub podpisał umowę z firmą Mace, międzynarodowym konsultantem i wykonawcą dużych inwestycji. Mace będzie m.in. nadzorować budowę i zlecać zamówienia podwykonawcom.

Aktualnie Tottenham oczekuje na decyzję planistów z gminy Haringey, którzy analizują komplet dokumentacji dotyczący budowy. Prace wykonywane aktualnie są realizowane jeszcze na podstawie poprzedniego pozwolenia na budowę, wydanego dla starego projektu.

Nowy stadion o pojemności ponad 61 tys. miejsc ma powstać jeszcze w 2018, wymuszając co najmniej jeden sezon wyprowadzki poza istniejące White Hart Lane. Koszt nowej areny jest szacowany na ponad 400 mln funtów.

New Tottenham Stadium

Reklama