Londyn: Chelsea kupi stadion Wimbledonu

źródło: AFC Wimbledon; autor: michał

Londyn: Chelsea kupi stadion Wimbledonu Kibice The Dons prawie jednogłośnie zagłosowali za sprzedaniem Kingsmeadow. Stadion przejmie Chelsea, a Wimbledon przeniesie się na swój nowy obiekt.

Reklama

AFC Wimbledon otrzymał pełne poparcie kibiców dla sprzedaży Kingsmeadow, obiektu przejętego w trakcie odbudowywania klubu w 2002 roku. „The Dons” muszą jeszcze otrzymać zielone światło udziałowców (w grudniu), by móc odsprzedać obiekt większemu rywalowi, Chelsea.

Zespół z Premier League chce kupić stadion dla swoich rezerw i zespołu młodzieżowego, a modernizowany sukcesywnie Kingsmeadow wydaje się dobrą opcją. Ile mieliby zapłacić aktualni mistrzowie Anglii dawnym zwycięzcom Pucharu Anglii? To aktualnie przedmiot spekulacji. Wiadomo jednak, że Wimbledon musi sprzedać swój tymczasowy dom, by móc zapłacić za nowy Plough Lane.

AFC Wimbledon

Poniedziałkowe głosowanie kibiców (1937 za, 19 przeciw) dało Wimbledonowi dużą szansę na sprzedaż stadionu. Chelsea już zgodziła się zapłacić ok. 600 tys. funtów depozytu, a po podpisaniu ostatecznej umowy klub przeleje resztę w dwóch transzach. Ich wysokość nie została ujawniona.

Wimbledon zamierza zbudować nowy stadion za ok. 20 mln funtów w miejscu, które jest historycznym domem klubu. Niedawno klub poinformował fanów, że niestety obiekt nie zaoferuje miejsc stojących po otwarciu. Ich uwzględnienie sprawiłoby, że Wimbledon straci dofinansowanie z jednego z funduszy.

AFC Wimbledon

Reklama