Łódź: Drugi przetarg dla Orła na Mikołajki?

źródło: UM Łódź

Łódź: Drugi przetarg dla Orła na Mikołajki? W tym tygodniu komplet dokumentów, a na początku grudnia przetarg na budowę stadionu Orła – takie plany ma łódzki magistrat. Miasto po raz drugi zabiera się za budowę stadionu żużlowego.

Reklama

Jeszcze w tym tygodniu do wydziału zamówień publicznych przekażemy komplet dokumentów, celem ogłoszenia nowego przetargu na budowę stadionu – powiedział wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela. To oznacza, że realne jest ogłoszenie nowego przetargu na budowę stadionu Orła w okolicach 6 grudnia.

Stadion Orła Łódź

To już drugie podejście do zadania. Pierwszy przetarg ruszył w lipcu, ale po październikowym otwarciu ofert okazało się, że żaden wykonawca nie zmieścił się w szacowanym budżecie. Samorząd liczył się z wydatkiem rzędu 45 mln zł, a najniższa z aż 20 ofert opiewała na sumę 57,8 mln! Dlatego miasto podjęło kroki, by zmniejszyć koszt inwestycji.

Biuro do spraw Inwestycji przygotowało program funkcjonalno-użytkowy, który pozwoli wykonawcy na optymalizację projektu, a co za tym idzie: na obniżenie ceny wykonania. Projekt podzielony będzie na dwa etapy, których realizacja zaplanowana jest na 22 miesiące. Pierwszym etapem będzie wzniesienie samego stadionu, dzięki czemu dotrzymamy terminu oddania go do użytku w roku 2017. A kiedy w obiekcie odbywać się będą już pierwsze wydarzenia sportowe i rozrywkowe, wykonawca przystąpi do drugiego etapu prac, czyli tych związanych z otoczeniem stadionu – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej Trela.

Stadion Orła Łódź

Reklama