Elbląg: Olimpia prosi o trybunę i zaplecze

źródło: portEl.pl

Elbląg: Olimpia prosi o trybunę i zaplecze Olimpia Elbląg ma duże szanse awansować. Klub zakupił system identyfikacji kibiców, ale prosi miasto o dodatkowe inwestycje w stadion, by móc się dalej rozwijać – pisze portEl.pl.

Reklama

Kupiliśmy za 20 tysięcy złotych system identyfikacji kibiców, który obecnie testujemy, by spełnił swoją rolę w II Lidze – mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej wiceprezes Olimpii Elbląg Łukasz Konończuk. Klub jest aktualnie na pierwszym miejscu z dużymi szansami na awans, dlatego władze Olimpii proszą o wsparcie miasta. Zwłaszcza w kwestii infrastruktury.

Prowadzimy rozmowy z prezydentem w sprawie stadionu. Jesteśmy zainteresowani budową trybuny wraz z nowym budynkiem klubowym. Z wyliczeń wynika, że taka inwestycja kosztowałaby 10-12 milionów złotych, oczywiście rozłożona byłaby na kilka lat. Mamy nadzieję, że wkrótce zapadnie decyzja: czy będą pieniądze na budowę, czy będziemy musieli poczekać na lepsze czasy – stwierdził wiceprezes Konończuk.

Zdajemy sobie sprawę, że obecnie miasta nie stać na budowę całkiem nowego stadionu. Dlatego zabiegamy o to, by powstała nowa trybuna, w miejsce prostej, której częścią byłby także budynek klubowy. Prowadzimy na ten temat rozmowy z prezydentem miasta – mówił dalej Łukasz Konończuk.

Klub musi wypełniać wymogi licencyjne, które są coraz wyższe. Niestety, elbląski stadion jeśli chodzi o infrastrukturę jest daleko z tyłu. Lepsze warunki są w Ostródzie, Ełku, Łomży czy Zambrowie. Mamy nadzieję, że prezydent i radni będą za tym, by w stadion inwestować. My też jako klub będziemy się starali pozyskać na ten cel dodatkowe środki.

Reklama