Wiedeń: Austria zaczyna odliczanie do budowy

źródło: Kurier.at

Wiedeń: Austria zaczyna odliczanie do budowy Jeszcze tylko 12 meczów rozegra Austria Wiedeń na swoim stadionie. W maju 2016 klub wyprowadzi się na dwa lata, a kompletna przebudowa ruszy.

Reklama

Austria Wiedeń ma już pozwolenie na przebudowę Generali Areny. W listopadzie ma się zacząć częściowo otwarty przetarg, a na początku 2016 powinien być gotowy plan finansowy. Jeśli nie będzie niespodziewanych problemów, klub dopnie szczegóły w kwietniu i ruszy z budową w maju 2016.

Austria sezony 2016/17 i 2017/18 spędzi na narodowym Ernst-Happel-Stadionie. W tym czasie jej prywatny dom czeka kompletna zmiana wizerunku. Bardziej jednolity estetycznie i powiększony do 17 500 miejsc (15 000 na mecze UEFA) stadion będzie kosztował ok. 42 mln € (180 mln zł).

Austria nie realizuje projektu równie imponującego rozmachem co rywale z Rapidu, za to zapewnia, że jej nowa Generali-Arena będzie pierwszym w kraju w pełni zrównoważonym stadionem. To oznacza pokrycie dachu bateriami słonecznymi czy posiadanie własnej stacji uzdatniania wody.

Austria Wien / Generali-Arena

Austria Wien / Generali-Arena

Reklama