Warszawa: Legia podkręca swoich kibiców?

źródło: własne | MK

Warszawa: Legia podkręca swoich kibiców? Przed meczem z Cracovią na stronie klubu widniała liczba ponad 22 tysięcy miejsc. Ale widzów było niecałe 17,5 tysiąca. Wczoraj przy okazji mecz z Brugią strona znów mocno zawyżyła liczbę kibiców.

Reklama

Legia wśród polskich klubów wyróżnia się kilkoma ciekawymi inicjatywami, a jedną z nich było wprowadzenie licznika zajętych miejsc. Przed każdym meczem na stronie głównej można sprawdzić, ilu widzów można się spodziewać na Stadionie Wojska Polskiego.

Licznik to dobry pomysł, ale w praktyce jego rzetelność jest mocno dyskusyjna. Przed niedzielnym meczem z Cracovią licznik sugerował zajęcie ponad 22 tysięcy miejsc. Niestety, w rzeczywistości widownia była nieporównanie niższa – 17 343 osoby.  Rozbieżność jest ogromna, to prawie 5 tysięcy osób.

Podobnie było z wczorajszym meczem w Lidze Europy. Legionistów wspierało 16 320 widzów. Licznik pokazywał jednak więcej już prawie dwa dni przed meczem, zanim jeszcze rozpoczął się okres największej sprzedaży.

Prosiliśmy Legię o wyjaśnienie, niestety klub nie zdecydował się skomentować rozbieżności między licznikiem a realną liczbą widzów.

Reklama