Tychy: Kolejny mały rekord widowni

źródło: własne | MK

Tychy: Kolejny mały rekord widowni Stadion Miejski Tychy nie był pełny nawet do połowy, ale wielkich tłumów nikt się nie spodziewał. I tak udało się ustanowić nowy rekord dla meczu kobiecej piłki w Polsce!

Reklama

Wczoraj Polska pokonała Słowację 2:0 w walce Euro 2017. Był to pierwszy mecz kobiecych eliminacji na terenie Polski, ponieważ walka o awans dopiero się rozkręca. Jednocześnie mecz był debiutem Stadionu Miejskiego Tychy w roli gospodarza dla meczu międzypaństwowego.

Stadion Miejski Tychy© Stadiony.net

Poza wynikiem sportowym był jeszcze jeden cel: ustanowienie rekordu frekwencji dla meczu kobiecej piłki w Polsce. I udało się, choć pomogły darmowe bilety. Spotkanie oglądało 6041 osób. Przy okazji jest to też najlepszy wynik w grupie eliminacyjnej Polek. Wcześniej w Goteborgu mecz Szwecja-Polska oglądało 5282 widzów.

Tyska publiczność w ostatnim czasie już nie raz udowodniła, że pobijanie rekordów frekwencji nie jest jej obce – powiedział Michał Rus, rzecznik spółki Tyski Sport S.A. Przypomnijmy, że w Tychach udało się wyprzedzić frekwencyjnie rywali ligowych GKS-u z II Ligi.

Reklama